Dekonspiruje się, iż minimalizacja tkanki tłuszczowej przy równoczesnym dochowaniu tkanki mięśniowej, jest omalże niemożliwa. Tymczasem jest naście sposobów ażeby ten dylemat zanikł. Połączenie sprzecznych koncepcji diety jest bezsprzecznie niełatwe, aczkolwiek przypuszczalne, starczy, iż przy minimalizacji tkanki tłuszczowej, będziemy wykorzystywali środki brakujące w ustroju a mianowicie suplementy diety.
Ponieważ stosując minimalistyczną kurację pomniejszamy miarę witamin a także soli mineralnych niezbędnych dla organizmu. Tylko suplementy mogą w zauważalny sposób zatroszczyć się o wyrównanie nienasycenia witamin i soli mineralnych bez nanoszenia dodatkowych kalorii. Ścięgna w głównej mierze bywają skonstruowane z białka a dokładnie mawiając z powszechnie znanych aminokwasów. Redukcja tłuszczy jest wymagana do tego aby zadbać o tkankę mięśniową.

Wszakże w świecie ożywionym nie bywa białko samorządnie. Nawet najmiększe mięso pochodzące z drobiu czy sieji zawiera ceres. Aby mieć możliwość spożywać odpowiednią ilość protein koniecznie trzeba dochować umiar w jedzeniu ceresu. W przeciwstawnym trafie nawet nie będziemy mieli w orientacji jak uzyskaliśmy ponownie przyrost tkanki tłuszczowej.