Zakupując kopiarkę nie zależnie od tego czy to będzie drukarka igłowa, atramentowa czy laserowa. Bezwględnie należy zwrócić uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do jakich dolicza się toner, a także bęben. Toner jest to wielokolorowy proszek umieszczony w osobnym zasobniku. Jednakże tonery najczęściej wykorzystywane bywają w drukarkach laserowych jak również zbieżnie jak w przypadku tuszy, również prawdopodobnie można podzielić je na trzy zespoły, czyli tonery nowatorskie, podpisane przez wytwórcę, generalne substytuty jak też tonery odnawiane. Przy wyborze kserokopiarki ważna jest także kwestia czy toner jest zintegrowany z bębnem czy bardziej jest rozparcelowany. Jaka postać bywa rentowniejsza?

Z trudem zdecydowanie bywa wypowiedzieć się na to pytanie, bowiem wszakże jedno jak i drugie rozstrzygnięcie ma swoje zalety i wady. Prawdopodobnie można rzec, iż wybór uzależniony jest od naszych odrębnych dominacji. Jeżeli zależy nam na prześwietnej, stałej jakości wydruku, wtedy korzystniej jest wytypować model drukarki laserowej ze zintegrowaniem bębna z tonerem. Tymczasem w chwili kiedy umiejscawiamy na ekonomiczność, a tak serio na malutkie odpłatnośc związane z zamianą tworzyw eksploatacyjnych drukarki laserowej to sugerujemy wyselekcjonować drukarkę laserową z odłączną budową tonera i bębna.

Tak jak przywołano kilka zdań wcześniej, niełatwy dobór tonera zostaje zniewolony jednostkowym zainteresowaniom oraz prywatnym perspektywą kapitałowym. Warto też przy nabyciu drukarki skontrolować wymogi zabezpieczenia razem z częściami eksploatacyjnymi.