Niewiele osób o tym pamięta, a nade wszystko mało kto z opiekunów zdaje sobie sprawę, iż osteopatia przypuszczalnie może dopomóc niemowlęciu. Starczy zaaplikować kilka zabiegów, żeby dostrzec doskonały rezultat. W pierwszej kolejności osteopatia jest niesamowicie taktowna a także wobec tego ekspresowo i bezboleśnie umie nieść ratunek niemowlakom z obrażeniami okołoporodowymi, zaburzeniami napięcia mięśniowego, kolkami jelitowymi, refluksem niemowlęcym, ale również z innymi niedomaganiami okresu dziecięcego. Tak jak już powiedziano kilka słów temu, osteopatia jest ofiarowywana maluszkom z punktu widzenia, iż precedensy są nieinwazyjne i nadwyraz dyskretne. Kuracja osteopatyczna operuje na pozbywaniu się barier funkcjonalnych, przyczyniających się do tego, że nie możliwy bywa standardowy oraz autonomiczny rozwój niemowlęcia.

Działalność osteopatyczyną podpiera się na strukturach anatomicznych. Dzięki rytmicznym zabiegom zaledwie po paru pełnych wizytach u osteopaty rzeczywiście można dojrzeć poprawę w stanie funkcjonalnym u małego chorego. Normalne jest również to, iż jeśli u noworodka pojawiają się kłopoty to powinno się usuwać je jak najszybciej. Nieobecność jakiejkolwiek ingerencji przypuszczalnie może przyłożyć się do pogarszającego się rozwoju.

Tak jak dodatnie rezultaty bardzo chyżo faktycznie można zauważyć u maleństwa, tak wielokrotne ładne godziny u osteopaty w późniejszych latach życia mogą już tak błyskotliwego wyniku nie sprawić. Nade wszystko obserwuje się to w momecie korekcji złej pozycji ciała, np. walki z skoliozą czy lordozą. Opłaca się także mieć w świadomości, iż osteopatia przynosi odczuwalną zniżkę w przewlekłych stanach bólowych.